Політика

Азербайджан блискуче підготувався до операції у Нагірному Карабасі, – Євген Добряк

Азербайджан блискуче підготувався до операції у Нагірному Карабасі, – Євген Добряк

Нагірний Карабах, ілюстративна фотографія SCANPIX/AFP

Експерт вказав на різницю в озброєнні та бюджетах Азербайджану та Вірменії

Азербайджан блискуче підготувався до операції у Нагірному Карабасі, а вірмени виявилися не готовими до активної системи оборони.

Про це в ефірі програми «Міжнародна панорама» на телеканалі ZIK заявив експерт-міжнародник, народний депутат України VI скликання Євген Добряк.

«Є політична складова і військово-політична. Якщо ми беремо військово-політичну, природно, Азербайджан блискуче підготувався до цієї операції. Вони провели блискучу оперативно-стратегічну рекогносцировку. Вони використовували новітню високотехнологічну зброю, яку сама Туреччина їм поставляла. І ті ж БТ-2, ударні безпілотники, і активна розвідка, яка проводилася, і активні всі заходи спеціальних підрозділів тощо. Тим самим, вони переграли вірменів. Вірмени не були готові до активної системи оборони, на жаль. І різниця в озброєнні, різниця в бюджетах. Хоча свого часу Азербайджан і Вірменія, за даними військових експертів, були в однакових, паритетних умовах. Але Азербайджан краще підготувався, і ось цей майданчик привів до вже політичного такого рішення», – сказав гість програми.

Євген Добряк зауважив: «І хто головний бенефіціар, я так вважаю, це моя думка, – РФ».

«Найголовніше, що в геополітичному аспекті РФ залишилася гравцем і залишилася впливати на процеси в Південному Кавказі. Я вам хочу сказати, це моя думка…, що це перемога, блискуча перемога російських дипломатів і російських військових стратегів», – резюмував експерт.

Нагадаємо, нещодавно Вірменія підписала капітуляцію в Нагірному Карабасі. Зокрема, вірменська армія повинна повністю покинути територію невизнаної республіки. Крім того, безпеку вірменських поселень забезпечує невеликий контингент російських миротворців. 

У результаті Азербайджан до 1 грудня повертає собі майже весь Карабах, у Вірменії залишаються тільки ті міста в гірських районах, які вона ще контролює – Степанакерт, Мардакерт, Мартуні. Шуша і всі інші райони, зайняті азербайджанською армією, залишаються під контролем Баку.

Пізніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна спостерігатиме за дотриманням перемир’я між Вірменією та Азербайджаном в Нагірному Карабасі.

Источник

Залишити коментар