Світ

Американські дипломати в Колумбії постраждали від «гаванського синдрому»

Американські дипломати в Колумбії постраждали від "гаванського синдрому"

Фото: GETTY IMAGES У Боготі американські дипломати постраждали від «гаванського синдрому»

Про це стало відомо напередодні візиту в Колумбію держсекретаря США. У Держдепі вивчають ці дані.

У співробітників посольства США в Колумбії з’явилися випадки так званого «гаванського синдрому». У Боготі із середини вересня постраждали члени щонайменше п’яти сімей, в тому числі дитина, повідомляє Тhe Wall Street Journal.

Інформація про це з’явилася напередодні візиту в Колумбію держсекретаря США Ентоні Блінкена, в Держдепі вивчають отримані дані, пише The New York Times. Президент Колумбії Іван Дуке заявив виданню, що і в Колумбії ведеться відповідне розслідування.

«Гаванський синдром» проявляється безпричинною нудотою, сильними головними болями, болем у вухах, втомою, безсонням і млявістю.

Уперше про «гаванський синдром» стало відомо в 2016 році, коли співробітники американської дипмісії і їхні родичі на Кубі скаржилися на аналогічні симптоми.

Держдепартамент припустив, що це результат якоїсь акустичної атаки.

До слова, в серпні повідомлялося про перші випадки гаванського синдрому в Німеччині — в країні НАТО, в якій розміщені американські війська і ядерна зброя. Постраждалі американські дипломати, в основному, займалися питаннями, пов’язаними з поставками газу з РФ, кібербезпекою і втручаннями Росії в політику ЄС.

Гаванський синдром. США потерпають від таємної хвороби

Джерело

Залишити коментар