Світ

Африка ще не готова до COVID-вакцинації — ВООЗ

Африка ще не готова до COVID-вакцинації - ВООЗ

Фото: АР Країни Африки в значній мірі ще не готові до вакцинації проти COVID-19

У країнах континенту є істотні проблеми з логістикою і фінансуванням, їм необхідна міжнародна підтримка, кажуть в організації.

Країни Африки тільки на третину підготовлені до кампанії щодо вакцинації проти коронавірусу. Про це заявили у ВООЗ в п’ятницю, 27 листопада.

«Спостерігаються корінні проблеми з логістикою і фінансуванням, в зв’язку з чим необхідна міжнародна солідарність», — сказала регіональний директор ВООЗ щодо Африки Мачідісо Моєті.

Зараз мета — вакцинувати 3% жителів Африки до березня 2021 року та 20% до кінця 2021 року.

Водночас в 40 країнах регіону основним предметом для занепокоєння є брак адекватного фінансування, коштів відстеження ситуації і можливостей доставляти вакцини в усі місцеві спільноти.

У ВООЗ наводять приклад вакцини від компаній Pfizer і BioNTech, яка показала в ході випробувань 95%-ву ефективність. Препарат повинен зберігатися при мінус 70 градусах за Цельсієм, але такі умови зберігання недоступні для більшості лікарень в Африці.

Організація закликала африканські країни прискорити підготовку до «наймасштабнішої з коли-небудь проведених на континенті вакцинацій».

Нагадаємо, що раніше у ВООЗ заявили про «світло в кінці тунелю» пандемії. Є реальна надія, що вакцини, разом з вжитими заходами в сфері охорони здоров’я, допоможуть покласти край пандемії COVID-19.

При цьому у ВООЗ наголосили, що вакцини не зупинять пандемію. Вакцини не дадуть результату, якщо всім країнам не буде забезпечений рівноправний доступ, якщо їх не будуть використовувати ефективно і якщо не побороти сумніви щодо вакцин.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар