Світ

Афганістану загрожує блекаут через борги за електрику — ЗМІ

Афганістану загрожує блекаут через борги за електрику - ЗМІ

Фото: Delo.ua Борг Афганістану за електрику досяг $62 млн

Республіка звернулася до країн-експортерів — Узбекистану, Таджикистану, Туркменії та Ірану — з проханням не відключати електроенергію.

Афганістан повинен виплатити чотирьом сусіднім країнам за спожиту електроенергію близько 62 мільйонів доларів. Такі дані озвучив у понеділок, 4 жовтня, телеканал TOLO News з посиланням на афганську енергетичну корпорацію DABS.

За її інформацією, країнами, які поставляють електрику в республіку, є Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан і Іран. DABS направила владі зазначених держав листи з обіцянками виплатити борг і проханнями не відключати електрику.

Водночас, як зазначено, афганська корпорація звернулася до місії ООН зі сприяння Афганістану із закликом допомогти в погашенні заборгованості.

«У разі відмови в допомозі компанії доведеться чинити тиск на тих афганців, які не сплатили свої рахунки, навіть якщо ті не можуть собі цього дозволити, інакше країна зануриться в темряву», — зазначив телеканал.

Нагадаємо, виконавчий директор Ісламського банку Афганістану Сайєд Муса Калім аль-Фалахі заявив, що республіка на межі фінансового колапсу, через що економіка країни сильно залежить від іноземної допомоги.

Джерело

Залишити коментар